Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 23
Najnowszy Użytkownik: natalka258
World Athletics Day w Warszawie
Bardzo dobre wyniki uzyskali nasi zawodnicy na rozegranym 11 maja w Warszawie Mityngu World Athletics Day. Zwycięstwo oraz rekord życiowy w skoku w dal juniorów młodszych (6,72m) wywalczył Patryk Ręgocki. Rzut oszczepem 700g wygrał Wiktor Mertka (54,26m). Hubert Trzeciakowski uzyskując odległość 69,67m ustanowił swój rekord życiowy oraz zajął drugie miejsce w rzucie oszczepem seniorów. W pchnięciu kulą 5 kg trzecie miejsce z rekordem życiowym (15,73m) zdobył Adam Łabęcki. Piąty w tym konkursie (14,54m r.ż.) był Witold Kmieć.
Otwarcie Sezonu 2014
Sezon 2014 zawodnicy z Cyprianki otworzyli 5 maja Na Otwartych Mistrzostwach Torunia.
seniorzy:
I miejsce w rzucie oszczepem 800g - Hubert Trzeciakowski - 69,33m (r.ż.)
juniorzy młodsi:
I miejsce w rzucie oszczepem 700 g - Wiktor Mertka - 58,34m (r.ż.)
I miejsce w skoku w dal - Patryk Ręgocki - 6,70m (r.ż.)
II miejsce w pchnięciu kulą 3 kg - Michalina Jeziorska - 11,82m
II miejsce w pchnięciu kulą 5 kg - Adam Łabęcki - 14,54m (r.ż.)
III miejsce w pchnięciu kulą - Witold Kmieć - 13,90 m (r.ż.)
IV miejsce w rzucie dyskiem - Michalina Jeziorska - 28,42m
V miejsce w rzucie dyskiem 1,5kg - Adam Łaęcki - 40,82m (r.ż.)
VII miejsce w rzucie oszczepem - Jakub Zasada - 33,08m
młodzicy:
II miejsce w rzucie oszczepem 600 g - Jonasz Mertka - 57,53m (r.ż.)
II miejsce w pchnięciu kulą 5 kg - Kacper Prajwowski - 11,63 m (r.ż.)
III miejsce w rzucie oszczepem 500g - Laura Grzyb -24,38m (r.ż.)
III miejsce w pchnięciu kulą - Sebastian Stańczyk - 9,26 m (r.ż.)
IV miejsce w rzucie oszczepem - Martyna Czekalska - 23,07 m ( r.ż.)
IV miejsce w rzucie dyskiem 1 kg - Sebastian Stańczyk - 30,53m (r.ż.)
V miejsce w rzucie oszczepem - Weronika Grzyb - 22,94m (r.ż.)
VI miejsce w rzucie oszczepem - Małgorzata Chrzanowska - 22,58m(r.ż.)
VI miejsce w rzucie oszczepem - Damian Gryczewski - 27,16m (r.ż.)
VII miejsce w rzucie oszczepem - Elżbieta Urbaczewska - 21,92m (r.ż.)
VII miejsce w rzucie oszczepem - Dominik Strupczewski - 26,08m (r.ż.)

Halowe Mistrzostwa Województwa w Lekkiej Atletyce
W zakończonym sezonie halowym 2014 nasi zawodnicy zdobyli 12 medali na mistrzostwach województwa.
Otwarte Halowe Mistrzostwa Woj. Kuj.- Pom.
II miejsce w skoku w dal - Agata Paszyńska - 4,94m
II miejsce w pchnięciu kulą - Michalina Jeziorska - 11,46 m
II miejsce w skoku w dal - Patryk Ręgocki - 6,68m (R.Ż)
II miejsce w trójskoku - Patryk Ręgocki - 13,28m (R.Ż)
II miejsce w pchnięciu kulą 5 kg - Adam Łabęcki - 13,74 m (R.Ż.)
III miejsce w pchnięciu kulą 5 kg - Witold Kmieć - 13,30 m

Halowe Mistrzostwa Województwa Młodzików i Dzieci
Młodzicy:
I miejsce w pchnięciu kulą - Kacper Prajwowski - 12,30 m (R.Ż)
II miejsce w pchnięciu kulą - Paulina Zalewska - 8,08 m (R.Ż.)
III miejsce w pchnięciu kulą - Laura Grzyb - 7,83 m ( R.Ż.)
III miejsce w pchnięciu kulą - Jonasz Mertka - 11,49 m
Dzieci:
I miejsce w pchnięciu kulą - Martyna Czekalska - 8,51 m (R.Ż.)
II miejsce w pchnięciu kulą - Ela Urbaczewska - 7,34 m (R.Ż.)

Fotka: Mistrz województwa, Kacper Prajwowski, brązowy medalista - Jonasz Mertka oraz Trener Edward Mańkowski
Halowe Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce
Na rozegranych w Spale w dniach 24-26 stycznia Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów i Juniorów Młodszych srebrny medal w skoku w dal wywalczył Patryk Ręgocki. Na medalową pozycję wskoczył wynikiem 6,67m, który uzyska w ostatniej kolejce skoków. W mistrzostwach startowali również kulomioci: Witold Kmieć, który zajął dziesiąte miejsce z wynikiem 14,07m i Adam Łabęcki (szesnaste miejsce)
Im więcej dzieci i młodzieży na obiektach sportowych tym mniej na ulicy i przed komputerem
Uczniowski Klub Sportowy "Cyprianka"przy wsparciu Województwa Kujawsko - Pomorskiego w roku 2013 realizował program -" Im więcej dzieci i młodzieży na obiektach sportowych tym mniej na ulicy i przed komputerem". Realizując projekt chcieliśmy "zarazić" uczestników pasją do sportu, który daje możliwość czynnego spędzania czasu wolnego z pożytkiem dla zdrowia. Celem zadania było poszerzenie wiedzy i umiejętności uczestników na temat "sportów dla każdego" oraz wcielenie ich w rolę czynnego kibica sportowego.
Projekt realizowany był poprzez zajęcia rekreacyjno sportowe na basenie, lodowisku, kręgielni oraz rowerach. Jako grupa kibiców uczestniczyliśmy w Mistrzostwach Świata w Biegach Przełajowych i Europejskim Festiwalu Lekkoatletycznym w Bydgoszczy. W trakcie mistrzostw świata wygraliśmy konkurs organizatorów na najaktywniejszą grupę kibiców. W nagrodę otrzymaliśmy bilety na mecz o trzecie miejsce w Polskiej Lidze Siatkówki mężczyzn ( Delekta Bydgoszcz - Jastrzębski Węgiel)

Wszyscy chcieli mieć zdjęcie z naszą flagą.
Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Lekkiej Atletyce
14 września 2013 roku w Słupsku odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Lekkiej Atletyce. Brązowy medal oraz nominację do startu w mistrzostwach Polski młodzików wywalczył Jonasz Mertka uzyskując wynik 47,88m. Czwarte miejsce w pchnięciu kulą z wynikiem 11,32 oraz szóste w rzucie dyskiem (30,23m) zajęła Michalina Jeziorska.
Mistrzostwa Województwa Młodzików
31 sierpnia na stadionie Zawiszy w Bydgoszczy nasi młodzicy wywalczyli cztery medale Mistrzostw Województwa. Złoty medal wywalczył Jonasz Mertka w rzucie oszczepem rzucając nowy rekord życiowy - 46,08 m. Srebrny medal w pchnięciu kulą zdobyła Michalina Jeziorska - 11, m. Medale brązowe przypadły Łukaszowi Chojnickiemu w pchnięciu kulą - 10,62 m oraz Kacprowi Prajwowskiemu w rzucie dyskiem, który wynikiem 35,72 ustanowił rekord życiowy. Kacper swój nowy rekord ustanowił również w pchnięciu kulą gdzie wynikiem 10,46m zajął czwarte miejsce.
Sportowe Wakacje w Pucku
Dziesięciu młodych zawodników pod opieką trenera Piotra Jettera przebywało na obozie sportowym w Pucku
Obóz w Bieszczadach
Uczniowski Klub sportowy przy wsparciu Województwa Kujawsko - Pomorskiego zorganizował obóz sportowo - rekreacyjny w Lesku. Dzięki pomocy ze strony Urzędu Marszałkowskiego mogliśmy połączyć uprawianie sportu z turystyką, rekreacją i wypoczynkiem dla 20 osobowej grupy, która mogła to realizować w jednym z najpiękniejszych rejonów naszego kraju jakim niewątpliwie są Bieszczady.
Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży
W dniach 26 - 28 lipca na stadionie w Łodzi odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w lekkiej atletyce. Z dobrej strony pokazali się tam nasi reprezentanci. Agata Paszyńska wywalczyła siódme miejsce w skoku w dal i czternaste w trójskoku. Patryk Ręgocki zajął pietnaste miejsce w skoku w dal a Justyna Jetter była szesnasta w rzucie oszczepem. Klub nasz został sklasyfikowany na 87 miejscu wśród 224 klubów, których reprezentanci startowali w finałach OOM 2013.Na fotce: Osiem najlepszych zawodniczek skaczących w dal na OOM 2013
XIII Europejski Festiwal Lekkoatletyczny
Grupa kibiców z Cyprianki 8 czerwca uczestniczyła w XIII Europejskim Festiwalu Lekkoatletycznym w Bydgoszczy. Była to wspaniała okazja do spotkania gwiazd Królowej Sportu i dopingowania ich w walce sportowej.
Na fotce: Mistrz świata w skoku o tyczce - Paweł Wojciechowski