Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 23
Najnowszy Użytkownik: natalka258
Trzy medale z Mistrzostw Polski
8 i 9 czerwca w Słubicach odbyły się Mistrzostwa Polski Zrzeszenia LZS w Lekkiej Atletyce. Reprezentacja UKS Cyprianka wywalczyła tam trzy medale w kategorii juniorów młodszych. Srebrny medal i rekord życiowy uzyskał Patryk Ręgocki w skoku w dal z wynikiem - 6,37m. Również w skoku w dal Agata Paszyńska zdobyła brązowy medal - 5,34m. W rzucie oszczepem trzecie miejsce wywalczyła Justyna Jetter z wynikiem 38,83m. Patryk zajął czwarte a Agata piąte miejsce w trójskoku. Wynik Agaty - 11,12m jest nowym rekordem Klubu.
Nadzieje Olimpijskie
5 czerwca 2013r na Stadionie Gminnym w Chełmicy odbył się XIV Powiatowy Mityng Lekkoatletyczny „Nadzieje Olimpijskie”. Imprezę zorganizował Uczniowski Klub Sportowy „Cyprianka” oraz Publiczna Szkoła Podstawowa w Cypriance. Honorowy patronat nad zawodami objął Wójt Gminy Fabianki pan Jan Krzyżanowski. W zawodach wystartowało ponad 200 zawodników ze szkół podstawowych i gimnazjalnych podzielonych na cztery kategorie wiekowe.
Nagrodami specjalnymi nagrodzono zawodników, którzy uzyskali najbardziej wartościowe wyniki:
Gimnazjum: Michalina Jeziorska z Gimnazjum Fabianki za pchnięcie kulą na odległość 11,10 m, Aleksandra Wojciechowska z Gimnazjum Smólnik za wynik 49,7 s w biegu na 300 m, Patryk Ręgocki z Gimnazjum Nasiegniewo za skok w dal na odległość 6,35 cm, Witold Kmieć z Gimnazjum Wichowo za pchnięcie kulą na odległość 13,15 m
Szkoły Podstawowe: Martyna Czekalska z PSP w Cypriance za pchnięcie kulą na odległość 9,20 m i Przemysław Krzeszewski z PSP w Fabiankach za skok w dal na odległość 4,79 m

Łącznie rozdano 32 komplety medali, 35 pucharów oraz 100 nagród rzeczowych.
Pan Radosław Jakubas
Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „Krzywiec”
Pan Hubert Trzeciakowski

Organizatorzy składają Wielkie podziękowania wyżej wymienionym instytucjom, firmom oraz osobom prywatnym. To dzięki Wam mogliśmy nagrodzić wysiłek zawodników, wręczać nagrody oraz wyróżnić najlepszych, a co za tym idzie, promować królową sportu - lekkoatletykę. DZIĘKUJEMY
Organizatorzy składają również Wielkie podziękowania opiekunom zespołów, sympatykom lekkiej atletyki oraz przyjaciołom UKS-u, którzy sprawnie przeprowadzili sędziowanie wszystkich konkurencji. DZIĘKUJEMY.

Wszyscy medaliści w "czytaj więcej"
Eliminacje Strefowe do OOM
2 i 3 czerwca na stadionie w Bydgoszczy rozegrano Eliminacje Strefowe do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.
Agata Paszyńska zwyciężyła w skoku w dal z nowym rekordem życiowym - 5,35 m i zdobyła srebrny medal w trójskoku.
Patryk Ręgocki wywalczył trzecie miejsce w trójskoku z wynikiem 12,71m oraz zajął czwarte miejsce w skoku w dal z nowym rekordem życiowym - 6,33 m
Mityng Lekkoatletyczny w Łodzi
12 maja na stadionie w Łodzi dobre rezultaty uzyskali nasi zawodnicy:
juniorzy młodsi
Witold Kmieć - II miejsce w pchnięciu kulą - 13,37m (r.ż)
Otwarcie Sezonu 2013
5 maja na stadionie w Toruniu zawodnicy UKS Cyprianka wystartowali pierwszy raz w sezonie 2013. Uzyskali wiele rekordów życiowych.
Michalina Jeziorska - I miejsce w pchnięciu kulą młodziczek - 11,16m (PB)
Agata Paszyńska - I miejsce w skoku w dal juniorek młodszych - 5,17m
Patryk Ręgocki - I miejsce w skoku w dal juniorów młodszych - 5,94m (PB), 100m - 12,04s (PB)
Justyna Jetter - II miejsce w rzucie oszczepem juniorek młodszych - 39,24 m
Łukasz Chojnicki - II miejsce w pchnięciu kulą młodzików - 10,69m (PB)
Kacper Prajwowski - III miejsce w pchnięciu kulą młodzików - 9,64m (PB)
Jonasz Mertka - III miejsce w rzucie oszczepem młodzików - 43,70 m (PB)
Wiktor Mertka - IV m w rzucie oszcepem juniorów młodszych - 46,62m (PB)
Adam Łabęcki - VII m w pchnięciu kulą juniorów młodszych - 12,90m (PB)
Witold Kmieć - VIII m w pchnięciu kulą juniorów młodszych - 12,85 m (PB)
jakub Zasada - rzut oszczepem juniorów młodszych - 30,43m (PB)
Martyna Czekalska - chnięcie kulą młodziczek - 7,14m (PB)
Weronika Grzyb - rzut oszczepem młodziczek - 19,42m (PB)
Małgorzata Chrzanowska rzut oszczepem młodziczek - 18,16 m (PB)
Mistrzostwa Świata w biegach przełajowych
24 marca 2013 r kibicowaliśmy zawodnikom z całego świata, którzy rywalizowali w biegach przełajowych rozegranych w Bydgoszczy.
Fotki z mistrzostw

Oficjalna strona Mistrzostw Świata
Mistrzostwa Województwa Dzieci w Lekkiej Atletyce
W Białych Błotach odbyły się Mistrzostwa Województwa Dzieci w Lekkiej Atletyce, z których zawodnicy UKS "Cyprianka" przywieźli 15 medali.

Medalistom w pchnięciu kulą gratulacje składa Pan Krzysztof Wolsztyński - Prezes Kujawsko - Pomorskiego Związku Lekkiej Atletyki
Mistrzostwa Międzywojewódzkie Młodzików
15 i 16 września na stadionie w Bydgoszczy rozegrano Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Lekkiej Atletyce. Zawodnicy nasi wywalczyli na nich trzy brązowe medale.
Witold Kmieć w pchnięciu kulą 5 kg z rekordem życiowym 11,75m
Wiktor Mertka w rzucie oszczepem z wynikiem 44,77m
Patryk Ręgocki w skoku w dal z wynikiem 5,84 m

Wojewódzka Liga Młodzików
II rzut Wojewódzkiej Ligi Młodzików
Mistrzostwa Województwa Młodzików
1 września na stadionie w Bydgoszczy rozegrano Mistrzostwa Województwa Młodzików w Lekkiej Atletyce. Zawodnicy z Cyprianki wywalczyli na nich trzy medale:
Srebrny medal w rzucie oszczepem zdobył Wiktor Mertka z wynikiem 42,35 m.
Dwa brązowe medale przypadły Michalinie Jeziorskiej. W rzucie oszczepem (23,34 m) oraz w pchnięciu kulą (8,88 m).
Miejsca w finałach zajmowali również:
IV m - skok w dal - Patryk Ręgocki - 5,87 m
V m - rzut oszczepem - Adam Łabędzki - 36,55 m
VI m - skok wzwyż - Patryk Ręgocki - 165 cm
VII m - rzut oszczepem -Jakub Zasada - 30,09 m

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży
W tegorocznej Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, która odbyła się w Krakowie w dniach 20 - 22 lipca, wystartowały dwie nasze zawodniczki: Justyna Jetter w rzucie oszczepem oraz Agata Paszyńska w skoku w dal. Justyna w eliminacjach ustanowiła rekord życiowy wynikiem 39,82 m i ostatecznie w finale zajęła jedenaste miejsce. Agata zakończyła start na miejscu szesnastym z wynikiem 5,15 m. Biorąc pod uwagę to, iż nasze dziewczyny rywalizowały z zawodniczkami o rok starszymi i ch start należy uznać za udany.