"Nadzieje Olimpijskie"
Dodane przez MM dnia Czerwiec 10 2015 23:27:37
9 czerwca na stadionie w Chełmicy odbył się XVI Powiatowy Mityng Lekkoatletyczny "Nadzieje Olimpijskie".
Organizatorzy: Uczniowski Klub Sportowy "Cyprianka" oraz Publiczna Szkoła Podstawowa w Cypriance
Honorowy patronat nad Mityngiem objął Wójt Gminy Fabianki, Pan Zbigniew Słomski.
W zawodach wystartowało ponad 300 zawodników ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich. Rywalizowali w biegach na 300 i 600 m, skoku w dal, rzucie oszczepem oraz pchnięciu kulą. Reprezentacje szkół podstawowych walczyły też w sztafecie 8 x 50 m o Puchar Dyrektora Szkoły w Cypriance. Uczestnicy podzieleni byli na sześć kategorii wiekowych, w których łącznie rozegrano 40 konkurencji.
Dzięki hojności sponsorów wysiłek zawodników nagrodzono wręczając 40 kompletów medali, 41 pucharów oraz ponad 170 nagród rzeczowych.


Wyniki: w zakładce "czytaj więcej" pod fotografią.

Fotka (autor Roman Berens)

Rozszerzona zawartość newsa
XVI Powiatowy Mityng Lekkoatletyczny „Nadzieje Olimpijskie”
9 czerwca 2015 r
Stadion w Chełmicy
Wyniki:
Szkoły Podstawowe:
Sztafeta 8 x 50 m
I miejsce SP Cyprianka – 65,9 s
II miejsce – SP Szpetal Górny – 67,3 s
III miejsce – SP Fabianki – 69,8 s

Kl II i mł
250 m - Dz
I miejsce – Karina Mejer – SP Smólnik
II miejsce – Julita Pawlak – SP Baruchowo
III miejsce – Zuzanna Dydecka – SP Świątkowizna
250 m – chł
I miejsce – Kacper Bandoszek – SP – Świątkowizna
II miejsce – Kamil Gajowniczek – SP Cyprianka
III miejsce – Rafał Kuligowski – SP Cyprianka
Kl IV i mł
300 m – Dz
I miejsce – Wanessa Jeżyńska – SP Baruchowo – 54,2 s
II miejsce – Natalia Krasińska – SP Szpetal Górny – 54,8 s
III miejsce – Martyna Urbańska – SP Cyprianka
Skok w dal – dz
I miejsce – Weronika Wichlinska – SP Baruchowo – 3,68 m
II miejsce – Natalia Krasińska – SP Szpetal Górny – 3,56 m
III miejsce – Sandra Lewandowska – SP Nasiegniewo – 3, 51 m
300 m chł.
I miejsce – Adrian Orenkiewicz – SP Szpetal Górny – 49,8 s
II miejsce – Kacper Drzewiecki – SP Szpetal Górny – 53,7 s
III miejsce – Adam Dankowski – Sp Śmiłowice – 55,6 s
Skok w dal chł.
I miejsce – Jakub Bandoszek – SP Świątkowizna – 4,13 m
II miejsce – Adrian Orenkiewicz – SP Szpetal Górny – 4,06 m
III miejsce – Kacper Kubacki – SP Fabianki – 3,66 m
Kl. V – VI
300 m dz.
I miejsce – Kinga Nowicka – SP Fabianki - 51,6 s
II miejsce – Nikola Kornacka – SP Fabianki – 52,6 s
III miejsce – Martyna Mielcarek – SP Szpetal Górny – 56,1 s
600 m dz.
I miejsce – Klaudia Osińska – SP Śmiłowice –
II miejsce – Ewelina Sarzyńska – SP Baruchowo
III miejsce – Karolina Filipska – SP Baruchowo
Skok w dal dz.
I miejsce – Monika Dydecka – SP Świątkowizna – 3,85 m
II miejsce - Kinga Nowicka – SP Fabianki – 3,80 m
III miejsce – Martyna Mielcarek – SP Szpetal Górny – 3,78 m
Rzut oszczepem 500 g dz.
I miejsce – Maja Ślendak – SP Cyprianka – 20,49 m
II miejsce – Emilia Targańska – SP Cyprianka – 17,37 m
III miejsce – Wiktoria Gębka – SP Baruchowo – 15,49 m
Pchnięcie kulą 2 kg dz.
I miejsce - Wiktoria Gębka – SP Baruchowo – 9,42 m
II miejsce – Oliwia Politowicz – SP Fabianki – 8,02 m
III miejsce - Maja Ślendak – SP Cyprianka – 7,85 m
300 m chł.
I miejsce – Daniel Zawalski – SP Baruchowo – 45,3 s
II miejsce – Adam Lewandowski – SP Fabianki – 47,1 s
III miejsce – Mateusz Bierzoński – SP Cyprianka – 48,2 s
600 m chł
I miejsce – Kamil Deskiewicz – SP Fabianki – 1,50,2 min
II miejsce – Krystian Witulski – SP Baruchowo – 2,01,6 min
III miejsce – Michał Czapski – SP Baruchowo – 2,07,3 min
Skok w dal chł.
I miejsce – Mateusz Bierzoński – SP Cyprianka – 4,56 m
II miejsce – Adam Lewandowski – SP Fabianki – 4,32 m
III miejsce – Daniel Zawalski – SP Baruchowo – 4,30 m
Rzut oszczepem 500 g
I miejsce – Dominik Strupczewski – SP Cyprianka – 33,43 m
II miejsce – Michał Kuligowski – SP Cyprianka – 29,11 m
III miejsce – Kacper Politowski – SP Cyprianka – 26,83 m
Pchnięcie kulą 3 kg chł.
I miejsce – Dominik Strupczewski – SP Cyprianka – 9,85 m
II miejsce – Michał Kuligowski – SP Cyprianka – 9,45 m
III miejsce – Kacper Pawlak – SP Baruchowo – 8,50 m
Gimnazja:
Kl . I
300 m dz.
I miejsce – Angelika Patyńska – G. Choceń – 52,5 s
II miejsce – Julia Jędrzejewska – G. Baruchowo – 54,1 s
III miejsce – Agnieszka Lewandowska – G. Nasiegniewo – 55,1 s
600 m dz.
I miejsce – Sara Jakubowska – G. Choceń – 2,00,1 min
II miejsce – Klaudia Stasiak – G. Baruchowo – 2,08,6 min
III miejsce – Oliwia Stasińska – G Smólnik – 2,09,8 min
Skok w dal dz.
I miejsce – Angelika Patyńska – G. Choceń – 3,80 m
II miejsce – Maja Kwiatkowska – G. Fabianki – 3,65 m
III miejsce – Agnieszka Lewandowska – G. Nasiegniewo – 3,62 m
III miejsce – Nikola Szatkowska – G. Smólnik – 3,62 m
Rzut oszczepem 500 g – dz.
I miejsce – Martyna Czekalska- G. Fabianki – 25,46 m
II miejsce – Elżbieta Urbaczewska – G. Fabianki – 23,50 m
III miejsce – Alicja Brylinska – G. Baruchowo – 22,69 m
Pchnięcie kulą 3 kg dz.
I miejsce – Martyna Czekalska- G. Fabianki – 8,25 m
II miejsce – Alicja Brylinska – G. Baruchowo – 8,18 m
III miejsce – Elżbieta Urbaczewska – G. Fabianki – 8,09 m
300 m chł.
I miejsce – Damian Kowalski – UKS Cyprianka – 42,4 s
II miejsce – Krystian Pawlak – G. Baruchowo – 45,9 s
III miejsce – Kacper Majewski – G. Choceń – 46,7 s
600 m chł.
I miejsce – Miłosz Koziński – G. Choceń – 1,48,8 min
II miejsce – Bartłomiej Goździecki – G. Choceń – 1,49,1 min
III miejsce - Rafał Kruszka – G. Kruszyn – 1,49,7 min
Skok w dal chł
I miejsce – Damian Kowalski – UKS Cyprianka – 4,96 m
II miejsce – Jakub Rosiak – G. Choceń – 4,30 m
III miejsce – Krystian Pawlak – G. Baruchowo – 4,12 m
Rzut oszczepem 600 g chł.
I miejsce – Damian Gryczewski – G. Fabianki – 34,60 m
II miejsce – Dominik Wiśniewski – G. Baruchowo – 31,10 m
III miejsce – Hubert Czajka – G. Baruchowo – 25,50 m
Pchnięcie kulą 4 kg chł.
I miejsce – Damian Gryczewski – G. Fabianki –11,20 m
II miejsce – Hubert Czajka – G. Baruchowo – 10,03 m
III miejsce – Bartosz Włodarzewski – G. Baruchowo – 9,70 m
Kl. II – III
300 m dz.
I miejsce – Klaudia Chilinska – G. Nasiegniewo – 50 ,5 s
II miejsce – Magdalena Zakrzewska –G. Nasiegniewo – 52,7 s
III miejsce – Natalia Szymańska – G. Fabianki – 54,1 s
Skok w dal dz.
I miejsce – Natalia Szymańska – G. Fabianki – 3,79 m
II miejsce – Magdalena Zakrzewska –G. Nasiegniewo – 3,76 m
III miejsce – Aleksandra Spychalska – G. Baruchowo – 3,67 m
Rzut oszczepem 500 g dz.
I miejsce – Weronika Grzyb – G. Fabianki – 24,10 m
II miejsce – Adrianna Depta – G. Fabianki – 21,17 m
III miejsce – Monika Laskowska – G. Fabianki – 20,57 m
Pchnięcie kulą 3 kg dz.
I miejsce – Justyna Kasprzyk – G. Baruchowo – 9,84 m
II miejsce – Klaudia Błaszczyk – G. Kruszyn – 8,58 m
III miejsce – Julia Rybarczyk – G. Choceń – 8,07 m
300 m Chł.
I miejsce – Michał Janulewski – G. Baruchowo – 40,5 s
II miejsce – Kacper Pietrzak – G. Nasiegniewo – 40,6 s
III miejsce – Przemysław Krzeszewski – G. Fabianki – 41,4 s
Skok w dal chł.
miejsce – Przemysław Krzeszewski – G. Fabianki – 5,70 m
II miejsce – Krystian Szpadziński – G. Kruszyn – 5,45 m
III miejsce – Patryk Czyżewski –G. Choceń – 5,36 m
Rzut oszczepem 600 g
I miejsce – Jonasz Mertka – G. Fabianki – 52,29 m
II miejsce – Mateusz Zielinski – G. Baruchowo – 33,32 m
III miejsce – Krzysztof Wieczorkowski – G. Baruchowo – 28,89 m
Pchnięcie kulą 4 kg chł.
I miejsce – Kacper Prajwowski – G. Fabianki – 15,50 m
II miejsce – Jonasz Mertka – G. Fabianki – 13,35 m
III miejsce – Sebastian stańczyk – G. Fabianki – 11,95 m
Szkoły Średnie
Skok w dal dz.
I miejsce – Natalia Cackowska – UKS Cyprianka – 4,33 m
II miejsce – Judyta Żelazek – LO Choceń – 4,05 m
III miejsce – Magdalena Przybyszewska – UKS Junior Nasiegniewo – 3,87 m
Pchnięcie kulą 3 kg
I miejsce – Michalina Jeziorska – UKS Cyprianka – 11,72 m
II miejsce – Katarzyna Pasińska – UKS Junior Nasiegniewo – 9,22 m
III miejsce - Judyta Żelazek – LO Choceń – 8,62 m
300 m chł.
I miejsce – Arkadiusz Nowak – UKS Junior Nasiegniewo – 41,8 s
II miejsce – Michał Jernalczyk – LO Choceń – 42,1 s
III miejsce – Damian Górski – LO Choceń – 44,1 s
Skok w dal chł.
I miejsce – Patryk Ręgocki – UKS „Cyprianka” – 6,68 m
II miejsce – Arkadiusz Nowak – UKS Junior Nasiegniewo – 4,90 m
III miejsce – Raczkowski Grzegorz – LO Choceń – 4,60 m
Pchniecie kulą 5 kg chł.
I miejsce – Adam Łabęcki – UKS Cyprianka – 17,03 m
II miejsce – Wiktor Mertka – UKS Cyprianka – 11,55 m
III miejsce – Patryk rybacki – LO Choceń – 9,90 m
Rzut oszczepem 700g
I miejsce Wiktor Mertka –UKS Cyprianka – 59,85 m
II miejsce – Adam Łabęcki – UKS Cyprianka – 38,80 m
PK - Hubert Trzeciakowski – UKS Cyprianka – 71,90 m